sken

TOMÁŠ DURAS

Duras Tomas

Je absolventom štúdia moderného tanca na Katedre tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave. V rámci svojho štúdia prijal pozvánku predstaviť sa ako hosťujúci interpret v nemeckom Theater Ulm a absolvoval študijný pobyt na holandskej ArtEZ University of the Arts v Arnheme. Ako vedúci slovenskej výpravy a choreograf sa tiež zúčastnil tanečných festivalov v Macedónsku a Švédsku. V súčasnosti pôsobí ako interpret, pedagóg a umelecký šéf Tanečného divadla Bralen.

Venuje sa výučbe jazzového, moderného a klasického tanca, inšpiráciou v učení sú mu taneční pedagógovia ako Joe Alegado (US), Ime Essien (DE), Iqbal Khawaja (NL), Bibiana Lanczová, Jana Letenajová, Rastislav Letenaj, Viera Sádovská (všetci SK), či Terezka Krupičková (CZ). Zúčastnil sa tiež mnohých workshopov pod vedením tanečných osobností ako napríklad Kathryn Alter (US), Angelo Parisi (IT), Andrej Petrovič (SK), Mário Radačovský (SK), David Strnad (CZ), Dino Verga (IT), Sara Wiktorowicz (US), Myra Woodruff (US) a mnoho ďalších. 

 

Mgr. art., Mgr. MARTINA ZUBÁKOVÁ

Zubakova MartinaJe absolventkou Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave v odbore tanečné umenie – klasický tanec a absolventkou Pedagogickej fakulty UK v Bratislave v odbore logopédia. Začala tancovať ako sedemročná vo Folklórnom súbore Mlynček vo Veľkom Šariši.  Neskôr sa stala členkou Tanečného divadla Bodies v Prešove. Počas štúdia na vysokej škole tancovala dva roky v TD Bralen a neskôr v Baletnom štúdiu Arabesque. Pedagogickej činnosti sa venuje osem rokov (SZUŠ Prokofievova, SZUŠ Železničná, Baletné štúdio Arabesque a Tanečné štúdio One). V Štúdiu TD Bralen vedie hodiny klasického tanca.

 

Mgr. art. BIBIANA LANCZOVÁ

Lanczova

Je absolventkou Hudobno-tanečnej  fakulty VŠMU v Bratislave, tanečný odbor pedagóg moderného tanca. Bývalá členka Tanečného divadla Bralen a managerka  projektu  Danceana.

Počas svojho pôsobenia na umeleckej scéne získavala skúsenosti v mnohých divadelných, tanečných, alebo muzikálových produkciách, ako choreografka, asistentka choreografie a aj interprétka, v divadlách v Bratislave (Nová Scéna), v Nitre (Divadlo A. Bagara), alebo v Prešove (Divadlo J. Záborského). V zozname režisérov s ktorými spolupracovala sú mená ako J. Bednárik, Š. Kožka, R.Polák, J. Ledecký, R. Dobroslávek, K. Spišák, V. Morávek, a medzi choreografmi nechýba J. Ďurovčík, alebo Joe Alegado (USA) a Bruce Taylor (F). V súčasnosti vedie v TD Bralen hodiny techniky J. Limóna a modern jazz.

 

Mgr. art. MICHAELA MOTLOCHOVÁ ArtD

Motlochova Misa

Absolventka Katedry tanečnej tvorby VŠMU v odbore pedagogika tanca pre deti a mládež. Doktorandské študium ukončila na menovanej katedre a vo Viedni v FLamenca Academia so zameraním na tance v štýle Flamenco. V súčasnej dobe pôsobí ako pedagogička na Cirkevnom konzervatóriu v Bratislave, na Katedre tanečnej tvorby a na Základnej umeleckej škole Júliusa Kowalského. Počas 23 ročnej praxe spolupracovala ako pedagóg aj choreograf s viacerými tanečnými skupinami, súbormi a divadlami na Slovensku, ale aj v zahraničí. Za všetky spomenieme: Lucia ballet dance studio v Japonsku, slovenské súbory Dimitrovec, Prvosienka, Divadlo Ticho a spol., Kremnické divadlo v podzemí. V Tanečnom divadle Bralen pôsobí ako pedagóg tanečnej techniky Lestera Hortona.

 

Mgr. art. JANA LETENAJOVÁ

Janka12

je absolventkou Katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave a študovala na Graham School of Contemporary Dance v New Yorku. Od roku 1981 – 2005 pôsobila ako interpretka v TD Bralen. Bola jednou z najvýraznejších tanečných osobností na Slovensku. Tancovala v choreografiách Joe Alegada (USA), Bruce Taylora (F), Pavla Šmoka, Libora Vaculíka (ČR), Cristiny Pererovej (Brazília), Rastislava Letenaja (SR) a iných. V súčasnosti je pedagogička v TD Bralen a inštruktorka Pilatesovej metódy a fyziocvičení v štúdiu TD Bralen.

 

RASTISLAV LETENAJ

Rasto12pedagóg, choreograf a riaditeľ Tanečného divadla Bralen. Hosťujúci pedagóg na Tanečnom konzervatóriu v Prahe a Ostrave, na AMU Praha a JAMU Brno, v Tanečnom centre Praha a na rôznych tanečných kurzoch a seminároch najmä v Českej republike, ale i v Rusku, v USA (New York, Pensylvánia, Rochester), SRN a v Taliansku. Vytvoril veľa úspešných choreografií pre TD Bralen, („Human“, „Som tvoj..?“, „Spolu, ale navždy každý sám“, „Otec Smútok, matka Nádej“, „Žít je strácet znovu mít“, „Tracy“, „Putá“, atď.), pre Vojenský umelecký súbor („Fatamorgána“), pre La Mosca Košice („Kameň, papier, nožnice“, „Čakanie“) pre Východočeské divadlo Pardubice („Minúty pre blues“, „Spor“), pre Mestské divadlo Zlín („Tramvaj do stanice touha“, „Višňový sad“, "My Fair Lady"), pre Slovácke divadlo v Uherskom Hradišti („Svačinka generálů“, „Sklenený zverinec“) a pre pražské divadlo Ungelt a brnenské Divadlo Bolka Polívku („Šesť tanečných lekcií v šiestich týždňoch“).

Mgr. art. MIROSLAVA PORUBÄNOVÁ

Porubanova Mirka

Absolventka Vysokej školy múzických umení v Bratislave - odbor tanečné umenie. Absolventka Prague College - International School of Business (HNC).

Externe pôsobila v niekoľkých kluboch/školách, kde odovzdávala svoje pedagogické, choreografické, či organizačné skúsenosti, napr. TK Jessy, SZUŠ Lipt.Hrádok, TK Lentilky Žilina, TK Halo Halo, TŠ elledanse, Danceversity Nitra a iné. Svoje vzdelávanie kontinuálne dopĺňa na workshopoch, vzdelávacích kurzoch, festivaloch doma aj v zahraničí.

Stala sa spoluzakladateľkou klubu DanceContinent, kde momentálne aktívne pôsobí ako pedagóg, choreograf, manažérka. V Tanečnom divadle Bralen začala pôsobiť ako pedagóg súčasného tanca.

 

 

Na obrázku sú hosťujúci pedagógova: Joe Alegado (USA), Bruce Taylor (F), Cristina Perera (Brazil), Lenka Vágnerová (ČR), Mustafa Barkati (F), Mirka Stašková (ČR)