Masáž ako taká napomáha odstraňovať napätie v svaloch, zvyšuje pohybové schopnosti, uvoľňuje stuhnuté svalstvo a kĺbové spojenia, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, zlepšuje neurologické problémy a imunitný systém, detoxikuje, zvyšuje pocity kľudu, spokojnosti a pohody.


Športová a regeneračná masáž - Masáž šitá na mieru

je masáž prevažne ukľudňujúca, pre bežnú populáciu. Výborne sa osvedčuje najmä ľuďom s tzv. civilizačnými chorobami, ako je preťaženosť jednostranným sedením, či postojom pri práci, ľuďom s nedostatkom aktívneho pohybu, ale aj všetkým ktorí majú chuť urobiť niečo pre svoje fyzično, ale aj pre svoje duševno.Havajská masáž „Lomi Lomi“

je označovaná ako perla medzi masážami. Vychádza z ostrovnej liečiteľskej tradície a filozofie Hunu, ktorej cieľom je zachovanie celkového zdravia a harmónie ľudskej bytosti. Používajú sa pri nej veľmi plynulé, mäkké aj hlboké techniky, ktoré sú vykonávané nie len prstami a dlaňami, ale predovšetkým predlaktiami a lakťami. Havajská masáž stimuluje prírodné sily organizmu a vďaka zvýšenému prúdeniu energie v tele sa odstraňuje veľké množstvo fyzických, mentálnych alebo energetických blokád. V spojení s vôňou aromatických olejov má veľmi vysoký terapeutický a relaxačný účinok.

Masáž lávovými kameňmi

Táto masáž je jednou z najlepších terapií na celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu.Lávové kamene sú čadiče vulkanického pôvodu. Majú mimoriadne silnú energetickú vibráciu. Ich teplo a vlnenie pôsobí cez energetické centrá v našom tele – čakry na naše energetické cesty – meridiány, ktoré vedú od končekov prstov na nohách a rukách ku všetkým vnútorným orgánom. Pri zdravotných problémoch, či pri zvýšenej únave bývajú tieto meridiány zablokované a nepriechodné. V tele nemôže prúdiť energia a človek sa cíti unavený, podráždený, vyčerpaný, alebo chorý. Práve horúce kamene dokážu povzbudiť činnosť orgánov. Naštartuje sa očistný proces, z tela sa odplavujú toxíny a stres a tak dochádza k celkovej regenerácii tela.Horúci tlak z kameňov ihneď preniká, okrem iného, do svalov. Uvoľňuje ztuhlosti, rozpúšťa bolesť a regeneruje tkanivá. Otvárajú sa kožné póry. Zlepšuje sa celkový krvný obeh, posilňuje lymfatický a imunitný systém. Telo reguluje trávenie a zrýchľuje metabolizmus.

Nemenej dôležitý je vynikajúci relaxačný účinok na psychiku. Masáž lávovými kameňmi výrazne pomáha pri odstránení problémov so spánkom, koncentráciou a neschopnosťou sa uvoľniť.


Indická masáž hlavy

Tento typ masáže prebieha prevažne v sede na stoličke bez použitia olejov. Masíruje sa cez oblečenie. Postupne sa uvoľňujú ramenné pásy, ruky, krk, hlava a napokon tvár. Veľmi pomáha zvládať psychickú únavu, odstraňuje stres, bolesti hlavy, napätie v šiji a ramenách. Celá masáž prebieha veľmi pomaly. Nie je veľmi bežná, ale na hlavu by sme zabúdať určite nemali.

Bankovanie

Bankovanie je liečebná metóda známa už v stredoveku. Banka sa priloží k telu tak, aby sa vytvoril podtlak a vsaje do seba časť kože aj s podkožím, čo spôsobí okrem iného aj popraskanie drobných cievok, červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláiu krvi a prívod kyslíku do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne. Takto sa dajú liečiť niektoré bolesti chrbta, šije, kĺbov, hlavy, pôsobí na obličky, močový mechúr, žalúdok, slezinu, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány,, lymfatický a imunitný systém, prekrvenie dolných aj horných končatín.Breussová masáž

 Dornová metóda je jemná manuálna terapia, pomocou ktorej sú kĺby a stavce bezpečne a presne uvedené do správnych polôh a vyrovnáva sa celková statika tela. Breussová másáž túto metódu vhodne dopĺňa.

Termíny masáží

Termíny masáží sú na objednávku od pondelka do nedele. 

Rezervácie termínov na čísle Dorota Letenajová  0908 02 98 02