sken

WW - weekend workshop - Prevencia pred úrazmi a preťažovaním tela pomocou fyziocvičení

   Dnešná doba, spôsob života, trendy a životné tempo sa v žiadnej oblasti nesprávajú prospešne k nášmu telu. A to sa netýka len vrcholových aktivít, (tanec, šport, fyzicky náročné zamestnania), ale aj bežných denných rutinných činností (sedenie a státie v práci, doma, pasívne trávenie voľného času). V drvivej väčšine prípadov si signály tela nevšímame a ignorujeme ich. Začneme sa nimi zaoberať až keď ich kompenzáciu telo prestane zvládať samo a odpočinok a relaxácia už nestačia na návrat do normálu. Tento spôsob absolútne odporuje dnes už otrepanému porekadlu “gram prevencie je hodnotnejší ako kg liečby”. Upravme to - 10 min. pravidelného preventívneho cvičenia má väčšiu hodnotu ako hodiny liečby. Ľudské telo je úžasné. Má fantastické schopnosti avšak má aj jednu zlú vlastnosť. Z mnohých problémov (úrazov) sa dokáže dostať, ale na žiadny z nich nezabudne. 

Termín WW:           18.- 19. marec 2023
Zameranie:   Fyzio cvičenia - predchádzanie úrazom
     
Deadline na prihlásenie: utorok 14.3. 2023

 

   Volám sa Janka Letenajová, od svojho skorého detstva som sa venovala veľmi aktívne tancu. Ako dieťa najskôr amatérsky na LŠU a profesionálne 23 rokov v TD Bralen. Vyštudovala som najskôr strednú zdravotnú školu, tanečnú katedru VŠMU a po nej Inštitút fyzioterapie. Po ukončení aktívnej tanečnej kariéry, ktorá sa veľmi podpísala na mojom tele, som si chcela pomôcť a tak som si doplnila vedomosti certifikovaným kurzom Pilatesovej metódy. Tieto moje zdroje informácii a skúseností nespomínam preto, aby som na vás zapôsobila svojím akademickým vzdelaním, ale preto, aby ste spoznali z akých ingrediencií kombinujem tento workshop. Snažím sa v ňom využiť pozitíva fyziocvičení, metódy Pilates, tanca, choreografie a snahe vám pomôcť.
   Workshop nie je určený len tanečníkom, ale v podstate komukoľvek, kto si uvedomuje hodnotu svojho tela a jeho pohyblivosti.

WW Fyzio


   Cieľom workshopu je, aby ste po jeho absolvovaní boli schopní zaradiť si do svojho života cvičenia, ktoré vám pomôžu predísť úrazom a ľahšie zvládať výzvy, ktoré bude pred vás život klásť.

 

   Treba podotknúť, že cvičenia som vybrala a zostavila pre zdravého človeka, ktorý nemá žiadny konkrétny problém. Cvičenia zahŕňajú celé telo a ich prvoradý účel je prevencia. Riešenie konkrétneho problému si vyžaduje iné zloženie a výber cvikov. 

Cvičenia sú rozdelené do dvoch častí, pričom prvá je zameraná na celú chrbticu, druhá na hornú a dolnú končatinu a na záver každej časti si spojíme prebrané do jedného celku, ktorý reprezentuje univerzálny preventívny tréning pre celé telo. 

Harmonogram: 

WW fyzio harmo

Sobota:
A1 tréning 16:00 - 17:20 Fyzio - blok 1 Janka Letenajová
A2 tréning 17:30 - 18:50 Fyzio - blok 2 Janka Letenajová

Nedeľa:
A3 tréning    10:00 - 11:20 Fyzio - blok 3 Janka Letenajová
A4 tréning 11:30 - 12:50 Fyzio - blok 4 Janka Letenajová

Ak z akéhokoľvek dôvodu nemôžeš absolvovať celý WW (všetky 4 tréningy) je možné absolvovať aj jednotlivé tréningy. 

Cena: 

Celý workshop (4 tréningy) ----------  32€
Jednotlivý tréning ----------   9€

Kurzovné sa platí v hotovosti, pri prezentácii, v kancelárii pred tréningom.

Prihlásenie: 
Ak máš záujem o absolvovanie WW, je nutné sa prihlásiť! WW sa uskutoční, ak bude prihlásený dostatočný počet záujemcov. V prípade malého počtu prihlásených budeme informovať prihlásených a termín WW preložíme.

Najjednoduchšie je prihlásiť sa elektronickou prihláškou: klikni tu –> elektronická prihláška

Prihlásiť sa však môžeš aj emailom ( Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. ), telefonicky alebo SMS (+421 905 614 846), alebo listom (TD Bralen, Súkennická 4, 821 09 Bratislava)

V prihláške uveď: Meno, mesto, email, mobil a ktoré tréningy chceš absolvovať.

0 - celý WW (všetky tréningy)

Príklad prihlášky: 

meno: mesto: email: mobil: tréningy:
Ferdo Mravec     Mravenisko u Lesa    ferdo@mravenisko,sk   0905 123 456     0 (celý WW)
Ferdo Mravec  Mravenisko u Lesa  ferdo@mravenisko,sk 0905 123 456 A1, A2, A4

Ubytovanie:

V blízkosti TD Bralen je napr. hotel:

Felicity Garni Hotel
(cca 400 m od TD Bralen, cena od 80€/ noc za dvojpostelovú izbu)
Hontianska 4
www.felicityhotel.sk