Ponuka fyzioterapeutických možností v TD Bralen:

     - fyzioterapeutické vyšetrenie s odporúčaním ďalšieho postupu

     - skupinové fyzioterapeutické cvičenie
     - individuálne cvičenie zamerané na problémy vyplývajúce z vyšetrenia

     - mäkké techniky
     - Dornova metóda

     - Breussova masáž
     - reflexná masáž chrbta
     - reflexná masáž chodidiel
     - lymfodrenážna masáž

Fyzioterapeutické vyšetrenie s odporúčaním ďalšieho postupu

Fyzioterapeutické vyšetrenie pozostáva z vyšetrenia:
     - stoja
     - chôdze
     - dynamiky a pohyblivosti chrbtice
     - skrátených a oslabených svalov
     - pohybových stereotypov
     - dýchania
     - hypermobility

     Na základe výsledkov vyšetrenia vám zostavíme cvičebnú jednotku, ktorá zabezpečí potlačenie, alebo odstránenie nájdených problémov.

     Vyšetrenie trvá 60 min.

     Cena: 26€ - pre následných klientov nášho Pilates štúdia zdarma.

 

Individuálne fyzioterapeutické cvičenie

   Ak fyzioterapeutické vyšetrenie poukáže na na špecifické problémy klienta, odporúčame individuálne cvičenie s fyzioterapeutom.  Tento spôsob umožňuje zostaviť cvičebnú jednotku tak, aby bola čo najúčinejšia a najefektívnejšia.


 
   Cvičenie trvá 60 min.

   Cena je 26€


Mäkké techniky

     Mäkké tkanivá (koža, podkožie, svalové obaly) obklopujú ľudské telo a tým aj pohybovú sústavu. Musia sa preto harmonicky a bez odporu pohybovať spolu s pohybovou sústavou, t.j. preťahovať sa, alebo sa vo všetkých vrstvách posúvať. Túto zložitú funkciu si vôbec neuvedomujeme a začneme ju vnímať najmä vtedy, keď je narušená a spôsobuje potiaže. Porucha funkcie sa prejavuje odporom proti pretiahnutiu, alebo posúvaniu týchto tkanív. Tento odpor nie je nikdy tak veľký, že by ho nemohli prekonať svaly. Napriek tomu porucha funkcie mäkkých tkanív výrazne narúša pohyb a spôsobuje pritom bolesť. Pokiaľ sa podarí obnoviť pohyblivosť mäkkých tkanív, upraví sa spravidla okamžite aj funkcia pohybovej sústavy.     Aplikácia mäkkých techník trvá 60 min.

     Cena je 25€ pre verejnosť a 20€ pre klientov Pilates štúdia.


Dornova metóda

     Jednoduchý manuálny spôsob ako pomôcť pri akútnych problémoch, alebo dlhodobých bolestiach v chrbte a kĺboch. Pomôže zrovnať rozdielnu dĺžku dolných končatín, vbočené palce, blokáciu SI skĺbení, posuny a pod.Aplikácia Dornovej metódy trvá 90 - 120 min.

     Cena je 38€

 

Breussova masáž

     Je to energeticko - manuálna masáž, uvoľňujúca telesné a psychické blokády. Do pokožky pri chrbtici sa vtiera ľubovníkový olej. Tkanivá sa masážou uvoľňujú, platničky sa môžu optimálne regenerovať a znovu sa nabiť energiou. Pri akútnych problémoch je to často jediná metóda, ktorú klient znesie.

Breussová masáž trvá 30 min.

Cena je 12€

 

Reflexná masáž chrbta a chodidiel

     Reflexná masáž patrí do skupiny liečebných metód. Jej technika je odvodená od klasickej masáže. Vykonáva sa na tele pacienta s cieľom odstrániť chorobné zmeny na koži a v tkanivách. Liečebný účinok dosahujeme prostredníctvom nervových spojov cez reflexné oblúky. Masáž pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Pri masáži sa dráždia receptory, a to sa prenáša dostredivými dráhami do mozgu. Tu sa spracúvajú a odtiaľ vychádzajú spätné reakcie do kože, podkožia, na svaly alebo do orgánov. Cieľom masáže je vyhmatať a masírovať zmeny na koži, podkoží, fascií, perioste a určiť miesta so zmenenou kožnou citlivosťou. Reflexnou cestou dosiahneme liečivé účinky, t.j. odstránime ťažkosti vyvolané ochorením.     Reflexná masáž trvá 60 min.

     Cena je 23€

   


Lymfodrenážna masáž

Lymfodrenážna masáž je liečebná masáž, ktorou pôsobime na lymfatický systém. Táto masáž je vykonávaná veľmi jemne a pomaly, má výrazný ukľudňijúci účinok. Pôsobí preventívne na lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu a urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela. Jedine táto masáž dokáže zastaviť a odstrániť celulitídu. Táto masáž je vhodná pre dnešných vystresovaných a uponáhľaných ľudí a pre ženy, ktoré chcú byť stále pekné.

Lymfodrenážna masáž trvá 90 až 120 min.

Cena je 30€